Щоденник Літньої школи

Світ дитинства: збереження дитячої субкультури та якість освіти

13.06.2015 - Введення до змісту проблеми

8.00-10.00 –  Реєстрація слухачів семінару, книжкова виставка.

10.00-10.20 – Привітання учасників проблемного семінару.

Гура О.І., доктор пед. наук, професор, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ

Байєр О.М., завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, канд. психол. н., доцент.

10.20 – 12.00 – Відкриття проблемного семінару:

Захарчук В.М.,  заступник директора Департаменту освіти і науки ЗОДА.

Гура Т.Є., проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Богуш А.М., дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор. Дошкільна зрілість як головний критерій готовності дитини до школи.

Панасюк Т.В., начальник відділу дошкільної освіти Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України. Стан та перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні.

Низковська О.В., начальник відділу дошкільного розвитку Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України. Збереження субкультури дошкільника - відповідь на екологічні виклики сьогодення.

Омельяненко Н.В., голова правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти», шеф-редактор управлінських видань напряму «МЦФЕР: Освіта». Роль ВГО «Асоціації працівників дошкільної освіти» у сприянні професійному розвитку педагогів дошкільної ланки освіти.

Байєр О.М., завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, канд. психол. н., доцент. Світ дитинства: збереження дитячої субкультури та якість освіти.

Ухіна Т.Б., представник видавництва «Мандрівець». Презентація посібників та новинок друкованих видань.

12.00-13.00 – перерва (обід; перегляд матеріалів виставки).

13.00 -14.30 - Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку. Майстер – клас. Екскурсія  «Проспект Соборний: вчора, сьогодні, завтра».

14.06.2015

Лінгвориторична освіта дошкільників

8.30.- 10.35

Курінна А.Ф., доцент кафедри філософії та гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР, канд. пед. наук

Теоретичний аспект: Формування риторичної культури особистості дошкільника в діаді «дорослий – дитина» як складова розвитку її життєвої компетентності.

Кожна дитина – художник

Проект «Big Art» - творча група педагогів-художників (кер.Шульга Л.М.): Зайцева Т.О (ЦРД «Надія»),  Кузьменко Н.М., М’якенька М.М. (ЦРД «Лазурний), Поліщук Т.Г., Скачок С.В. (ДНЗ№13 м.Енергодар).

15.00-16.00. Створення умов в системі дошкільної освіти щодо передачі суспільно-історичного досвіду людства. Екскурсія Дніпром, навколо о. Хортиця (за замовленням)

15.06.2015

Steam-освіта

Соціоігровий підхід у розвитку дошкільників. Створення інтегрального середовища в освітньому просторі ДНЗ

16.06.2015

Весела фізкультура

8.00 – 8.50 Яковенко Л.В., представник видавництва «Ранок». Науково-методичне забезпечення дошкільної освіти в Україні (презентація посібників та новинок друкованих видань).

8.50 – 9.20

Погребняк Н.С., вихователь ДНЗ № 10 м. Енергодар. Зміцнення та збереження здоров’я дітей дошкільного віку засобами арт-терапії та інших оздоровчих технологій в умовах сенсорно-оздоровчого простору.

Перерва 9.20 – 9.30

Майстер-клас.

Аксьонова О.П., канд. пед. н., доцент кафедри реабілітації та здорового способу життя КЗ  «ЗОІППО» ЗОР. Методична вертушка в Школі розумного руху.

Функціональний тренінг. Програма з теми "Весела фізкультура"  Фотоальбом

Ліходід Л.В., вихователь з фізичної культури ДНЗ № 145 м. Запоріжжя.

Функціональний тренінг у змісті заняття з фізичної культури в ДНЗ.

13.00

Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами музейної педагогіки. Майстер – клас. Історико-культурний комплекс «Запорізька Січ».

Активний відпочинок «День здоров'я». Культурна програма «Панська хата».

17.06.2015

Центр розвитку дитини: сучасні форми надання дошкільної освіти

Кафедра дошкільної освіти дякує всім учасникам Літньої школи

за ефективно і творчо прожитий тиждень спільної діяльності!

До зустрічі в Літній школі 2017!